Ilang Jawane – Nagesprek

Filmmaker Wouter van der Spoel reist samen met zijn zoon Sriyanto naar Java, waar hun zoektocht naar het Indische verleden uitgroeit tot een reis door geschiedenis en identiteit. Na afloop verzorgt Wouter van der Spoel een nagesprek.

Op Java volgen Wouter en Sriyanto de sporen van hun Indische familie, van Jakarta en Yogyakarta tot Bandung en Cikijing. Onderweg bezoeken ze plekken die verbonden zijn met hun familie én met de geschiedenis van Indonesië. Van de Java-oorlog tot de onafhankelijkheidsstrijd ontdekken ze hoe anders hetzelfde verleden eruitziet vanuit Indonesisch perspectief.

Ilang Jawane is gemaakt door Wouter van der Spoel, die eerder samen met zijn zoon Sriyanto het boek Nuri & Nino schreef over de geschiedenis van Nederlands-Indië en Indische Nederlanders.

Regie
Wouter van der Spoel
Duur
90 minuten
Taal
Nederlands, Engels, Indonesisch
Land & Jaar
Nederland 2026
/events/3256
29537
Sluiten

Ilang Jawane – Nagesprek

Wouter van der Spoel