The Road to Fenix

In deze documentaire zien we hoe een historische havenloods in Rotterdam, het Fenix museum over migratie werd, en maken we kennis met de mensen achter dit museum zoals Wim Pijbes en Anne Kremers.

In het hart van de Fenixloods op Katendrecht, waar miljoenen migranten vertrokken en evenveel aankwamen, verrijst de nieuwste toevoeging aan de Rotterdamse skyline: de roestvrijstalen Tornado. Een trap, uitkijkpunt en kunstwerk in één, ontworpen door de Chinese architect Ma Yansong. De bouw van de Tornado vormt de rode draad: een spiraal die zich ontrolt als de film zelf. Elke draai opent een nieuw perspectief.

De documentaire belicht de mensen achter Fenix. Wim Pijbes zet visie om in werkelijkheid, directeur Anne Kremers bewaakt de balans tussen toegankelijkheid en diepgang, Hanneke Mantel duikt in archieven, en Abdelkader Benali weeft teksten en objecten samen tot verhalen over herkomst, thuis en toekomst.

Kunstwerken van vele artiesten verschijnen niet als illustratie, maar als perspectieven op vertrek, heimwee, liefde en verlies. The Road to Fenix nodigt uit om mee te bewegen door ruimtes, verhalen en emoties, omhoog langs de Tornado tot het panoramische dak met uitzicht over de stad.

Regie
Mark Bakker
Cast
Anne Kremers, Wim Pijbes, Abdelkader Benali
Duur
92 minuten
Taal
Nederlands, Engels
Land & Jaar
Nederland 2025
Genre
documentaire
/events/3017
23397
Sluiten

The Road to Fenix

Mark Bakker

Aangeraden films

    • negen jaar
    • Eng

    De Indische tafel, jongens van de Japanse kampen

    Regie: Pieter van Huystee

    • alle jaar
    • Grof

    Broken English

    Regie: Jane Pollard, Iain Forsyth

    • twaalf jaar
    • Eng

    Ghost Elephants

    Regie: Werner Herzog

  • Tussen Broers – Filmclub

    Regie: Tom Fassaert

  • Whispers in the Woods

    Regie: Vincent Munier