Dit zeer originele historische drama wordt nu al getipt als een grote kanshebber bij De Oscars van 2027 en werd bekroond met de prijs voor Beste Regie tijdens het afgelopen Filmfestival van Cannes
La Bola Negra vertelt het verhaal van drie mannen, gespreid over drie scharniermomenten in de Spaanse geschiedenis: 1932, 1937 en 2017. Hoewel de hoofdpersonen elkaar nooit ontmoeten, lopen hun levens op onverwachte wijze in elkaar over. Liefde, seksualiteit, pijn en generatie op generatie doorgegeven trauma vormen de rode draad in een film die laat zien hoe het verleden blijft doorwerken in het heden.
De film is geregisseerd door Javier Calvo en Javier Ambrossi met rollen voor onder anderen Penélope Cruz (The Invite) en Lola Dueñas (Volver). La Bola Negra ging in première in de hoofdcompetitie van het Filmfestival van Cannes en werd geselecteerd als de Spaanse inzending voor de Oscars. Daarnaast werd de film tot publieksfavoriet gekozen tijdens het afgelopen Filmfestival van Toronto.













