Below the Clouds

In adembenemende zwart-wit beelden weeft regisseur Gianfranco Rosi  (Fuocoammare) alledaagse scènes samen tot een warmbloedig portret van Napels, haar bewoners en de fragiele schoonheid van alles wat dreigt te verdwijnen.

Voor Below the Clouds verkende Rosi drie jaar lang zowel de boven- als ondergrondse wereld tussen de Vesuvius en de Golf van Napels. Ondanks de levendigheid van hun stad leven de inwoners altijd met de wetenschap dat de vulkaan opnieuw kan uitbarsten. Het is een plek waar ondergrondse krachten de oppervlakte blijven beïnvloeden en het verleden voortdurend doorwerkt in het heden.

Rosi bezoekt de ruïnes van Pompeï en de illegale tunnels die grafrovers graven op zoek naar antieke schatten. Hij volgt kinderen die bijles krijgen van een oude boekhandelaar en medewerkers van de alarmcentrale, die met humor de onrust weten te sussen wanneer de aarde weer trilt. De passie, warmte en humor van zijn hoofdpersonen nemen je mee in een film die geleidelijk onder je huid kruipt en lang blijft nazinderen.

De bekroonde componist Daniel Blumberg (The Brutalist) verzorgt de meeslepende soundtrack, terwijl Rosi zelf tekende voor het indrukwekkende zwart-wit camerawerk. Below the Clouds werd bekroond met de Special Jury Prijs op het Filmfestival van Venetië 2025. Gianfranco Rosi is bovendien de enige documentairemaker die zowel de Gouden Leeuw van Venetië als de Gouden Beer van Berlijn wist te winnen.

Regie
Gianfranco Rosi
Duur
114 minuten
Taal
Italiaans
Land & Jaar
Italië 2025
Genre
documentaire
/events/3154
27364
Sluiten

Below the Clouds

Gianfranco Rosi

Aangeraden films

    • negen jaar
    • Eng
    • Grof

    The Desert of the Real – Docu Salon

    Regie: Luuk Bouwman

  • AZART COME MAKE ART – Cultuurweekend + Q&A

    Regie: Annike Kaljouw, Masha Novikova