Portrait de la jeune fille en feu – Regenboogavond

Tijdens de tweede editie van de Regenboogavond vertonen we Portrait de la jeune fille en feu (Portrait of a Lady on Fire) van regisseur Céline Sciamma (Tomboy, Girlhood).

Op een afgelegen eiland bij Bretagne aan het einde van de 18e eeuw krijgt kunstenares Marianne (Noémie Merlant) de opdracht het huwelijksportret van Héloïse (Adèle Haenel) te schilderen. Héloïse wil niet trouwen, dus maakt Marianne het portret zonder haar medeweten. Terwijl ze haar tijdens lange wandelingen observeert, groeit langzaam de aantrekkingskracht tussen de twee vrouwen.

Portrait de la jeune fille en feu ging in première op het Filmfestival van Cannes en won daar de prijs voor Beste Scenario en de Queer Palm. Sciamma werkte eerder met Adèle Haenel aan Naissance des pieuvres.

★★★★★

‘Een overrompelende ode aan een grote liefde die slechts van korte duur is’

de Volkskrant

★★★★★

‘Deze film mag zo in de canon van belangrijkste liefdesfilms’

Trouw
Regie
Céline Sciamma
Cast
Adèle Haenel, Noémie Merlant, Valeria Golino, Luàna Bajrami
Duur
119 minuten
Taal
Frans
Land & Jaar
Frankrijk 2019
  • twaalf jaar
  • Sex
/events/3271
29795
Sluiten

Portrait de la jeune fille en feu – Regenboogavond

Céline Sciamma